Srí Lanka 2016 očami účastníkov, časť prvá

GDSC 0488 prejuraja Rok sa s rokom zišiel a ďalšia úspešná fotoexpedícia na Srí Lanku  je za nami. Postupne pridám pár postehov od mojich spolucestovateľov, možno Vás to povzbudí a pridáte sa k niektorej z ďalších plánovaných akcií!
Prvá mi napísala Gabika Valentovičová


 

Srí Lanka – november 2016

Po dlhom čase stráveným čakaním, až príde november, konečne nastal deň odletu.
S Jurajom a Radom sme sa stretli na mieste, odkiaľ Juraj vybavil odvoz priamo na letisko. Tam už nás čakal ďalší spolucestovateľ František. Neskôr sa k nám pridali aj Vašek so Svetlanou. Juraj mal všetko pekne zorganizované už na letisku, čo ma upokojilo, keďže to bola moja prvá cesta s ním – s cudzím človekom.

Check in Juraj robil vždy cez internet, čo bolo super hlavne kvôli čakaniu na letisku – nečakali sme v dlhých radoch a všetko išlo hladko. Ešte pred odletom so mnou Juraj výborne komunikoval, odpovedal na všetky moje otázky a bol ochotný mi poradiť ohľadne oblečenia, bôt, repelentov a aj výbavy na fotenie.

Po dlhom lete v Airbuse A380 a v Boeingu 777 sme pristáli v Colombe. Na letisku nás čakal šofér, ktorý nám bol k dispozícii celú našu expedíciu a  v klimatizovanom priestrannom aute sme sa presúvali všade, kam sme potrebovali.

Po prvom ubytovaní a malom odpočinku nám začal program našej fotoexpedície. Celé dva týždne boli okolo nás ľudia, ktorých Juraj veľmi dobre poznal. Vďaka nim som videla žaboústky – endemit žijúci v Sinharaji, krásnych leopardov, veľryby a mnoho mnoho iného. Ešte teraz to spracovávam v hlave, čo všetko sme zažili a videli.

Jurajova organizácia nikde neviazla, program prispôsobil podľa možností účastníkov – keď bolo treba rozdelili sme sa. Vždy keď sme chodili fotiť sme mali k dispozícii 2 džípy alebo dve loďky, čo je veľké pozitívum, vďaka ktorému sme mali veľa priestoru pre pohodlné fotografovanie všetkého, čo sme mali možnosť vidieť.

Dúfam, že sa s Jurajom opäť raz stretnem na jednej z jeho fotoexpedícií. Wildlife som fotila prvý raz a vďaka Jurajovi som sa naučila niečo nové aj ohľadom ovládania svojej zrkadlovky – ako amatér som to veľmi ocenila a som rada.

Ďakujem mu za to, že mi dal možnosť cestovať práve s ním!
Gabriela Valentovičová, december 2016

GDSC 0355 prejuraja GDSC 0540 prejuraja GDSC 0559 prejuraja GDSC 0743 prejuraja

   


© Juraj Macko 2011 Všetky texty a médiá uverejnené na tejto stránke sú výlučným vlastníctvom autora a nie je dovolené ich šíriť, používať a pozmeňovať bez jeho povolenia !