Srí Lanka 2014 očami spolucestovateľov III.

ivan

 

Ochranár a ekológ z CHKO Poľana, RNDr. Ivan Valach píše:

Bol som prvýkrát naozaj veľmi ďaleko od domova na našej Zemi, ktorú milujem a som jej súčasťou, prvýkrát som bol vo "fajnovom štýle"... spanie v POSTELI  a nie na karimatke pod širákom alebo v stane, bez výraznej fyzickej námahy (na rozdiel od akcií s Petrincom na vysokohorskej turistike), strava  zabezpečená...proste "na lahko", ani spuchnutý ukazovák to nemohol pokaziť...

 

 

 

 

Som  rád, že som sa nechal nahovoriť, ďakujem Jožovi M., že mi poslal ponuku a najmä Tebe, že si bol zodpovedný manager a správny  tvrďas - nezostali sme trčať pri  zádrheli na letisku cestou naspäť...taktiež - nie je nula ako O... 

Ak budeš vždy rešpektovať aj iné záujmy účastníkov akcie (fotenie iných námetov, ako napr. vtáky a spol. - tzv "voľný deň ", ako sme si urobili my - Peter, Jožo a ja a fotili sme aj ryžu na poli..., tak to bude vždy výborné, samozrejme, nesmie to narušiť hlavnú osnovu akcie.

Takže - bolo fajn, ďakujem. Poznámka: jedno je isté, ľudia na Srí Lanke sú nepomerne skromnejší, úprimnejší a duchovne čistejší, ako my. Ich cesta je viac nasmerovaná na duchovno, a to my západniari robíme fatálnu chybu, oni vedia, že skutočné hodnoty sa nedajú kúpiť, to na nich vidno. Ak sa tam budú mestá ďalej sa rozrastať, bude sa to meniť, bude viac žobrákov, špekulantov a neúprimných pohľadov (mestá, veľké mestá ich produkujú, žiaľ...). 

Prajem Ti  veľa zdaru, možno by som sa niekedy k Vám zasa pridal, závisí od miesta, kde pôjdete.

Ahoj

Ivan Valach.
14. 4. 2014

Výprava sa dá úspešne absolvovať i s kompaktom, ako mi Ivan napísal, užíval si o to viac prírodu okolo nás.

 

ivan1 ivan2 ivan3 ivan4 ivan5

   


© Juraj Macko 2011 Všetky texty a médiá uverejnené na tejto stránke sú výlučným vlastníctvom autora a nie je dovolené ich šíriť, používať a pozmeňovať bez jeho povolenia !