Fotoexpedícia Srí Lanka - November 2017

800 3556

 

V novembri 2017 organizujem ďalšiu fotoexpedíciu na  ostrov Srí Lanka. Opäť ponúkam i Vám možnosť zúčastniť sa tejto 14 - dennej expedície nabitej akciou a stretnutiami s tými najvzácnejšími zvieratami ktoré na ostrove žijú. I tento raz plánujem predĺžený pobyt v pralese Sinharaja a samozrejme návštevu parkov na juhu ostrova.

 

 3009828

 

Termín fotoexpedície je predbežne stanovený na

 

Prebehlo

Upozornenie: Vyhradzujem si právo vybrať alebo vylúčiť účastníkov expedície podľa vlastného uváženia po osobnom pohovore. Jedná sa o spoločné cesty kde je potrebná empatia a vzájomné dobré vzťahy účastníkov.

 

Pôjde už o moju desiatu cestu za divočinou tohto krásneho ostrova, takže všetky miesta kde budeme fotiť už perfektne poznám a program je nastavený tak aby mal každý člen výpravy možnosť odviezť si domov dokonalé zážitky i fotografie pri dodržaní vysokého stupňa komfortu a maximálnej bezpečnosti.

Na stránke Ohlasy si môžete prečítať ako sa cesta páčila účastníkom predchádzajúcich fotoexpedícií.

V prípade záujmu uzatvorenej skupiny 4 a viac ľudí je možné termín prispôsobiť Vašim potrebám. V takom prípade ma kontaktujte, dohodneme si podrobnosti!

Prihlásiť sa alebo vyžiadať podrobnejšie informácie o cene je možné tu alebo priamo na mojom emaile Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">

Dôležité upozornenie: Nie som cestovná kancelária. Jedná sa o spoločnú cestu kde sa spoločne delíme o náklady. Účastníci si platia zaistenie cesty, sprostredkovanie nákupu letenky , ubytovania a ostatných dôležitých súčastí expedície ako sú tranfery medzi jednotlivými ubytovacími zariadeniami atď. Celý pobyt na Srí Lanke zastrešuje renomovaná Srí Lanská adventure kancelária s ktorou mám dlhoročné vynikajúce, skoro až rodinné vzťahy. Toto, vrátane nášho osobného miestneho vodiča a kvalitného automobilu ktorý máme k dispozícii po celú dobu pobytu 24 hodín denne, umocňuje pocit bezpečia na ktorý sú účastníci mnou organizovaných fotoexpedícií dlhodobo zvyknutí a radi sa na ostrov spoločne so mnou vracajú.

Motívy ktorým sa budeme venovať - mangrovové porasty v brakických vodách a ich obyvatelia, fotografovanie malých jednodňových morských korytnačiek i veľkých morských korytnačiek v záchrannej stanici a ich následné vypúšťanie do oceánu, tropický dažďový prales a jeho obyvatelia a samozrejme i flóra, slonia rezervácia v ktorej žije viac ako 600 Slonov indických, mokrade na juhu ostrova a ich obyvatelia - kŕdle vodného vtáctva, včeláriky, krokodíly,  no a samozrejme pohľadáme aj veľkú päťku v rezervácii Yala - leoparda cejlónskeho, slona indického, medveďa pyskatého, zdivočené byvoly a šakala. Okrem toho navštívime niekoľko významných chrámov rôznych odnoží budhizmu i hinduizmu, vrátane Svätého mesta Kataragama, zasväteného Kataragamovi - bohovi mnohých tvárí. Samozrejmosťou je i každodenný kontakt s miestnymi milými ľuďmi a ich zvykmi a spôsobom života.

 

800 6831w

 

 


800 5044w 700 8424w 800 5081w 800 2592w

 

800 0033w 800 0170w 800 0434w 800 9509w
 

  

 

   


© Juraj Macko 2011 Všetky texty a médiá uverejnené na tejto stránke sú výlučným vlastníctvom autora a nie je dovolené ich šíriť, používať a pozmeňovať bez jeho povolenia !