O mne

Yala

Fotografovanie je pre mňa obrovským relaxom. Napriek tomu že ma bavia všetky žánre fotografie, najväčšou vášňou pre mňa vždy bolo, je a bude fotografovanie voľne žijúcich zvierat. Cestujem za nimi kedykoľvek mi to čas a financie dovolia, mojou najväčšou láskou ale sú tropické dažďové pralesy kam sa budem vždy rád vracať.


Veľmi aktívne sa tiež venujem chovu tropických i palearktických druhov motýľov, je to pre mňa zdroj poznania i príležitosť získať netradičné fotografie takých druhov motýľov s ktorými sa človek má iba malú šancu stretnúť vo voľnej prírode.


Druhou vášňou je cestovanie. Prestestoval som kus Európy a niektoré krajiny Ázie, Afriky a Ameriky. Srí Lanka mi zatiaľ k srdcu prirástla najviac, ale pripravujem fotoexpedície i do ďalších miest sveta, kde je ešte stále možné zažiť nedotknutú prírodu a stretnúť častokrát vzácnu faunu i flóru.


 

 

   


© Juraj Macko 2011 Všetky texty a médiá uverejnené na tejto stránke sú výlučným vlastníctvom autora a nie je dovolené ich šíriť, používať a pozmeňovať bez jeho povolenia !